10 мађарских ђака, са смера техничари за заштиту од пожара, могу да учествују на стручној екскурзији, захваљујући Ерасмус + ђачком програму размене.
Ученици трећег разреда Средње школе „Лукијан Мушицки“ у Темерину, могу стећи знање везано за заштиту од катастрофа у Будимпешти.

Ђаци прво учествују у радионицама, на којима обрађују теме везане са мултикултурализмом.

Арон Борош: „Овај конкурс ће нам помоћи приликом уписа на факултет, олакшаће нам запошљавање, а практичну професију можемо научити уживо.“

У истраживачком институту мађарског Образовног центра за управљање катастрофама, ђаци могу да стекну знање и раде са алатима, који у Србији нису на располагању – изјавила је Каролина Пакаи, стручни наставник, координатор програма: „Циљ стручног програма је упознавање аналитичких третмана узорка подручја за испитивање пожара, овладавање аналитичким мерним алатима, развијање дигиталних и језичких компетенција, развијање интеркултуралних компетенција, подстицање промена, развијање нових иновативних наставних планова.“

Миломир Радић, директор установе, рекао је да програм игра кључну улогу у животу институције, јер ђаци могу да стекну знање на европском нивоу: „Програм се организује на годишњем нивоу. На располагању нам је читава година. Надам се да се размена ученика може решити побољшањем епидемиолошке ситуације, што је кључ програма. Општи циљ је да деца упознају суседне земље, а представници суседних земаља нашу земљу.“

Двонедељно путовање може да се одржи током пролећа, ако епидемиолошка ситуација буде дозволила. Након екскурзије, ђаци ће све оно што су научили у матичној земљи представити у Нишу.

Текст, фотографије и видео преузети са сајта https://pannonrtv.com/

Share This Post!

Категорије